text.skipToContent text.skipToNavigation
Continental ContiSportContact 5 225/45 R17 91YIDMK-43200
9.300,00 ден
Нашата најниска цена
6.510,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 21.01.2019

Производител: CONTINENTAL
Сезона: Летна
Вид на возило: Автомобил
Ширина: 225
Висина: 45
Дијаметар: 17
Индекс на носивост и брзина: 91Y
Сезона Летна
Ширина 225mm
Висина 45
Дијаметар 17
Индекс на носивост 91
Тип на возила Лично возило
Бренд Continental
Тип на производ Автомобилски гуми