text.skipToContent text.skipToNavigation
Kleber 205/55 R16 94V EXTRA LOAD TL KRISALP HP3 KL.IDEK000038441
8.254,00 ден
Нашата најниска цена
3.499,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 20.02.2019

Kleber 205/55 R16 94V EXTRA LOAD TL KRISALP HP3 KL. Премиум зимски гуми кои се меки и наменети за сите возила за во зимски услови. Имаа одлични перформанси во врнежливи и снежни услови и обезбедуваат мала потрошувачка на гориво. Во некои димензии се наоѓаат во првите пет најквалитетни гуми за оваа зимска сезона.
Сезона Зимска
Ширина 205mm
Висина 55
Дијаметар 16
Индекс на брзина N
Индекс на носивост 94
Бренд Kleber
Тип на производ Автомобилски гуми