text.skipToContent text.skipToNavigation
Riken 175/70 R13 82T SNOWTIME B2IDEK000038490
2.957,00 ден
Нашата најниска цена
2.070,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 25.01.2019

Зимски гуми кои се меки и наменети за сите возила за во зимски услови. Имаа одлични перформанси во врнежливи и снежни услови и обезбедуваат мала потрошувачка на гориво. Во некои димензии се наоѓаат во првите пет најквалитетни гуми за оваа зимска сезона.
Сезона Зимска
Ширина 175mm
Висина 70
Дијаметар 13
Индекс на брзина T
Индекс на носивост 82
Бренд Riken
Тип на производ Автомобилски гуми