text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje WNPI84BDS Машина за перењеID EK000413423

Gorenje WNPI84BDS Машина за перењеID: EK000413423

25.990 ден
Цена
18.990 ден
Gorenje WNPI84BDS Машина за перење Капацитет за перење: 8 kg Енергетска класа: A+++ Број на вртежи на: 1400&n...  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 31.05.2022

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 • Gorenje WNPI84BDS Машина за перење
 • Капацитет за перење: 8 kg
 • Енергетска класа: A+++
 • Број на вртежи на: 1400 rpm
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm

  Технички карактеристики

  Енергетска класа: A+++

  Боја: Бела боја

  Мотор: Inverter PowerDrive motor

  Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

  Капацитет за перење: 8 kg

  Волумен на барабанот: 54 l

  Едноставно користење

  Персонализирани подесувања на сите програми

  16 програми

  Основни програми: Памук, Волна/Рачно перење, Микс синтетика. 
  Посебни програми: Доплнителна хигена, ЕКО 40-60°C, Брзо перење 20`, PowerWash 59`, Кошули.
  Доплнителни програми на перење: SterilTub, Spin/drain
  Плакнење/Омекнување

  Режими на перење: NormalCare, TimeCare, IntensiveCare
  NightCare

   

  Код: 729384

   

Тип на производ Машини за перење алишта
Гаранција 5 год.
Бренд Gorenje
Енергетска класа A+++
Капацитет на перење 8 kg
Број на вртежи 1400 okr/min