text.skipToContent text.skipToNavigation
Toshiba Suzumi RAS-13PKVSG-E [3.5KW} R32 инвертер системIDEK000073955
Нашата најниска цена
56.290,00 ден
Toshiba Suzumi RAS-13PKVSG-E [3.5KW} R32 инвертер систем. Висока енергетска класа А++ за ладење и за греење. Toshiba DC Hybrid инвертерска технологија со twin-rotary компресор, функција на самочист...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Toshiba Suzumi RAS-13PKVSG-E [3.5KW} R32 инвертер систем. Висока енергетска класа А++ за ладење и за греење. Toshiba DC Hybrid инвертерска технологија со twin-rotary компресор, функција на самочистење со 7 во 1 IAQ антибактериски филтрирачки систем, опција за сребрен панел (со доплата), функција на самодијагностицирање и Auto-restart, 24h тајмер. Карактеристики: Капацитет на ладење:3,5KW, Капацитет на греење:4,2KW, EER (energy efficiency ratio): 3,33, SEER (seasonal energy efficiency ratio): 6,50, Номинален греен капацитет: 4,1 kW, опсег на греење од: 0,8 ÷ 4,1 kW, COP (coefficient of performance: 3,89, SCOP (seasonal coefficient of performance): 4,60, Енергетска класа во ладење/греење: A++/A++, Ел. напојување: 230V/1Ph/ 50Hz , Обезбедена функција на ладење / греење во температурен интервал од: -10ºC до +46ºC / -15ºC до +24ºC, Димензии на внатрешна единица ВхШхД: 293х798х230 mm, Димензии на надворешна единица ВхШхД: 550х780х290 mm, Тежина на внатрешна единица: 10 kg, Тежина на надворешна единица: 28 kg, Максимално растојание помеѓу единиците: 20m, Максимално висинско растојание: 10m, Ниво на бука внатрешна единица: 39-24 dB(А), Проток на воздух: 636 m3/h, Ладилен медиум: R32, Останати карактеристики:Функција самочистење и IAQ филтерски систем,Далечински програмибилен контролер со дневен тајмер (опција за неделен тајмер)
Капацитет на ладење (kW) 3,5
Капацитет на греење (kW) 4,2
Енергетска класа на ладење A++
Бренд Toshiba
Тип на производ Клима