text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL J DESIGN 2,5kW R32 , инвертер клима уредIDEK000207362

25.999 ден
Цена
18.990 ден
VIVAX COOL J DESIGN 2,5kW R32 , инвертер клима уред, A++/A+ енергетска ефикасност, до -15C инвертер уред, Капацитет на греење 2,7kW, Гратис Wi-Fi USB Dongle, Намена до 30m2 простор

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 24.06.2021

VIVAX COOL ACP-09CH25AUJI 2,5kW R32 инвертер клима уред. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 2,58, SEER коефициент: 6,2, Капацитет на греење [kW]: 2,7, SCOP коефициент: 4,05, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 44, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 800, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 750, Проток на воздух [m3/h]: 600, останати карактерситики: timer, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Вградено Wi Fi Dongle, био филтер, LED екран, фитлер против прав, греач на кондензаторот и греач на компресорот. Димензии на внатрешната единица: 792 х 201 х 292 mm, тежина 5,5kg, димензии на надворешната единица: 720 х 260 х 540 mm, тежина 25,0kg, гаранција 36 месеци.

Енергетски степен на ладење A+++
Енергетски степен на греење А+
Намена на климата според просторот од 5 до 25 m2
Вредност на ладење 2.6 kW
Вредност на греење 2.7 kW
Бренд Vivax
Гаранција 3 год.
Тип на производ Клими за дом