text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL Q DESIGN 2,5kW R32, инвертер клима уредIDEK000073852
22.221,00 ден
Нашата најниска цена
17.590,00 ден
VIVAX COOL Q DESIGN 2,5kW R32 инвертер клима уред ACP-09CH25AEQI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 32,64, SEER коефициент: 6,2, Капацитет н...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 17.06.2019

VIVAX COOL Q DESIGN 2,5kW R32 инвертер клима уред ACP-09CH25AEQI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 2,64, SEER коефициент: 6,2, Капацитет на греење [kW]: 2,93, SCOP коефициент: 4,0, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 55,5, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 710, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 739, Проток на воздух [m3/h]: 520, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, био филтер, LED екран, фитлер против прав, без Wi-fi опција

Капацитет на ладење (kW) 2,6
Капацитет на греење (kW) 2,9
Енергетска класа на ладење A+
Бренд Vivax
Тип на производ Моно сплит клима уред