text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL V GOLD DESIGN 3,5kW инвертер клима уредIDEK000035572
37.777,00 ден
Нашата најниска цена
33.999,00 ден
VIVAX COOL V DESIGN GOLD 3,5kW инвертер клима уред ACP-12CH35AEVI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,52, SEER коефициент: 6,7, Капацитет на греење [kW]: 3,8...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 28.05.2019

VIVAX COOL V DESIGN GOLD 3,5kW инвертер клима уред ACP-12CH35AEVI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,52, SEER коефициент: 6,7, Капацитет на греење [kW]: 3,8, SCOP коефициент: 4,1, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 51, Еколошки плин: R410, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1095, Работи на температура од: -20°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 1117, Проток на воздух [m3/h]: 500, останати карактерситики: Јонизатор, timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, фитлер против прав, греач на кондензаторот и греач на компресорот, гаранција 36 месеци.

Капацитет на ладење (kW) 3,5
Капацитет на греење (kW) 3,8
Енергетска класа на ладење A++
Енергетска класа на греење A+
Бренд Vivax
Гаранција 36mj
Тип на производ Клима