text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL XF DESIGN 2,5kW R410, сплит клима уредIDEK000073969
15.554,00 ден
Нашата најниска цена
13.999,00 ден
VIVAX COOL XF DESIGN 2,5kW R410 сплит клима уред ACP-09CH25AEX. Енергетска класа за греење: A, Енергетска класа за ладење:A, Капацитет на ладење [kW]: 2,368, EER коефициент: 3,21, Капацитет на гре...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 23.01.2019

VIVAX COOL XF DESIGN 2,5kW R410 сплит клима уред ACP-09CH25AEX. Енергетска класа за греење: A, Енергетска класа за ладење:A, Капацитет на ладење [kW]: 2,368, EER коефициент: 3,21, Капацитет на греење [kW]: 2,784, COP коефициент: 3,61, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 55,5, Еколошки плин: R410, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 821, Работи на температура од: -7°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 771, Проток на воздух [m3/h]: 510, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, заштитен вентил на надворешната единица, LED екран, фитлер против прав, Cold Catalist филтер, Louver position memory function
Капацитет на ладење (kW) 2,4
Капацитет на греење (kW) 2,8
Енергетска класа на ладење A
Бренд Vivax
Тип на производ Моно сплит клима уред