text.skipToContent text.skipToNavigation
Vivax CM-700TG Апарат за филтер кафеTo GoIDEK000203534
2.199,00 ден
Нашата најниска цена
1.599,00 ден
Vivax CM-700TG Апарат за филтер кафе To GO. Ако до сега не сте сакале апарат за кафе бидејќи не е пренослив и голем уред, сигурно ќе го засакате новиот апарат за кафе на VIVAX CM-700TG. Неговата ма...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 22.04.2019

Vivax CM-700TG Апарат за филтер кафе To Go. Ако до сега не сте сакале апарат за кафе бидејќи не е пренослив и голем уред, сигурно ќе го засакате новиот апарат за кафе на VIVAX CM-700TG. Неговата мала димензија и тежина го олеснува ракувањето и поставување на апаратот било каде. Едноставен е за чистење и вадење на филтерот. Со апаратот доаѓа и модерна црна шоља со метален дизајн посебно направена за "Cofee to go" термо шоља со капаче и капацитет од 0,42 литри. Шољата ја одржува температурата на кафето на 70 степени до еден час. Идеално е за опуштено возење со автомобил или до работа. Димензиите на чашата се прилагодени и за во посебните места во автомобилите. Како би имале свежо приготвено кафе можете да си наместите на тајмер во час и минута кога да ви биде направено кафето во наредните 24 часа си одбирате и тогаш би се направило свежо вашето кафе. За припрема на кафе користете омилено едро или ситно мелено кафе за филтер апарат или турско кафе. Можете да ја користите шољата која доаѓа со апаратот или по ваша желба друга шоља. За едноставен преглед на работа има LED син екран кој го покажува точното време, час и минута или опција за автоматска припрема на кафе, како и зелена или црвена LED сијаличка за статус на апаратот. Има прекинувач за термичка заштита кој е автоматски и спречува од прегревање. Карактеристики: Моќност 700W, капацитет 0,45 литри термо чаша, тајмер 24 саати, автоматско исклучување и заштита од прегревање. Гаранција 12 месеци.

Бренд Vivax
Тип на производ Апарат за кафе