text.skipToContent text.skipToNavigation
Kawasaki MTX-K-EHD 800-1 W електропневматска дупчалкаIDEK000067475
Цена
5.999  ден
Kawasaki MTX-K-EHD 800-1 W електропневматска дупчалка. Карактеристики на дупчалката: Моќност 800W, број на вртежи 0-2700min-1. Удари во минута: 0-6.680min-1, Тип на стебло за стегање SDS - Plus, Ма...

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 15.04.2020

Kawasaki MTX-K-EHD 800-1 W електропневматска дупчалка. Карактеристики на дупчалката: Моќност 800W, број на вртежи 0-2700min-1. Удари во минута: 0-6.680min-1, Тип на стебло за стегање SDS - Plus, Максимално дупчење на челик 10mm, максимално дупчење на дрво 30mm, Максимално дупчење на бетон 24mm. Ударна енергија 2.8 Ј, тежина 2,6kg
Број на удари 2700 u/min
Моќност 800 W
маск.бр.движења во слободен ход 2700 okr/min
Капацитет на футер 0 - 13 mm
Бренд Kawasaki
Гаранција 1 год.
Тип на производ Ударни бормашини
Маса 5 kg