text.skipToContent text.skipToNavigation

Realme 5I 4GB/64GB зелен смартфонIDEK000330756

Realme 5I 4GB/64GB зелен смартфонID:EK000330756

9.199 ден
Цена
8.690 ден
Realme 5I зелен смартфон, 6,5" HD+, 4GB/64GB., 12MP главна камера, Android 9.0 (Pie).  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 28.09.2021

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Стигна Realme 5i – кралот со четири камери и огромна батерија. Инспириран е со боите од природата и има нежен дизајн со заоблени рабови и небесна плава боја. Полиран заден дел му дава посебен визуелен сјај кога се наоѓа на сонце, а 6,5" мини Drop екан ти помага да ги прегледуваш омилените содржини. 

Едно од главните карактеристики на Realme 5i смартфонот е неверојатните четири камери кои ќе ги воодушеват и најприбирливите корисници. Оваа неверојатна камера е збогатена со Ai технологија за врвни фотографии во секој момент. Ја сочинува 12MP главна широкоаголна камера, која во комбинација со 8MP ултра широкоаголната камера ти дава можност за фотографирање од неверојатен агол од 119°! Освен ширина на погледот оваа камера дава и одлични ноќни фотографии сликани од рака. На овие камери се надоврзува и 2MP камера со сензор за длабочина со која може да се сликаат неверојатни портрети. Снимање на видео е овозможено со врвна технологија за стабилизација на сликата и сега можеш да снимаш одлични видеа и да ги споделуваш со пријателите. Realme 5i го покренува Snapdragon 665 процесорот кој ти дава флуидно искуство со 20% унапредена графика, дупло пообри перформанси. На нив се надоврзува и Android Pie оперативнито систем и 4 GB RAM меморија. Она што ја одржува моќта на овој телефон секако е батеријата. Со капацитет од 5000 mAh оваа батерија овозможува до 49 часа разговор, 32,5 часа слушање на музика и неверојатни 720 часа во статус на чекање (stand by). Освен тоа подржува и реверзибилно полнење па така со својот Realme 5i смартфон можете да полните и други уреде доколку имате потреба.

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Realme
Боја Зелена
Гаранција 2 год.
големина на екран 6.5 "
тип на екран 720 x 1600 HD+ 20x9
Интерна меморија 64 GB
Проширлива меморија да, до 256GB microSD
RAM Меморија 4 GB
задна камера четири камери - 12 MP, f/1.8 + 8 MP, f/2.3 + 2 MP, f/2.4 + 2 MP, f/2.4
предна камера 8 MP, f/2.0
тип на процесор Snapdragon 665 (11 nm) Octa-core (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver)
капацитет на батерија 5000 mAh
Тип на оперативен систем Android 9.0 (Pie)
Оперативен систем Android
Останато microUSB, сензор за отисок од прст (задни), 3.5mm влез, голем капацитет на батерија, влезови за 3 картички (2 SIM + microSD до 256GB), реверзибилно понење (функција на Powerbank).
Висина 164.4 mm
Ширина 75 mm
Длабочина 9.3 mm