text.skipToContent text.skipToNavigation
LG 55UJ635V, 4K UHD SMART телевизорIDEK000207285
44.900,00 ден
Нашата најниска цена
29.790,00 ден
LG UHD TV 55UJ635V, SMART телевизор. Карактеристики: големина дијагонала 55"(139cm), 4К UHD LED, 1600 Hz PMI, Active HDR, Web OS 3.5, MR ready, HDMI 3x, USB 2x, Тјунер T2/S2, A. Димензија без посто...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.12.2019

LG UHD TV 55UJ635V, SMART телевизор. Карактеристики: големина дијагонала 55"(139cm), 4К UHD LED, 1600 Hz PMI, Active HDR, Web OS 3.5, MR ready, HDMI 3x, USB 2x, Тјунер T2/S2, A. Димензија без постоље: 124,9 x 859 x 187cm, димензии со вклучено постоље: 124,9 x 790 x 258cm. Гаранција 24 месеци.

 

Осетете ги боите и контрастите од било кое место.

IPS 4K екран LG UHD телевизор репродуцира богати бои и јаки контрасти кои се конзистентни и при широк агол на гледање.

Активен HDR ги зголемува HDR можностите.

Активен HDR анализира и оптимизира HDR10 и HLG содржини за уште повеќе возбудливо искуство на гледање со HDR квлаитет. Со ексклузивната обработка за HDR10 и HLG, гледачот има уште повеќе можности за избор на HDR содржини на вашиот LG телевизор.

Појачувач на контраст за гледање на квалитет HDR

HDR ефект LG користи единствена обработка на слика која го претвара станрдадниот динамички распон во емитирање на HDR квалитет со појачан контраст за искуство исто како HDR.

Управување со осветлувањето.

Ултра осветлување и локално затемнување ја подобрува светлината и деталите со прилагодување на позадинското осветлување и со поделбата на сликата на блокови преку индивидуализан контраст.

Подобрување на квалитетот на 4K.

4K Upscaler на LG овозможува врвна технологија за обработка на сликата и зголемување на квалитетот на 4K резолуцијата.

Бидете опкружени со богат звук.

Нека ве понесе најновиот и најнапредниот симулиран сараунд звук на LG преку седум виртуелни канали за уште поинтензивно искуство. 

Едноставно и брзо до Netflix 4K HDR содржини.

Со едноставна контрола и брз пристап можете да истражувате и уживате во голем број премиум содржини на сервисот Netflix 4K HDR на важиот LG телевизор.

Бренд Lg
Тип на производ Телевизор
акција за њега