text.skipToContent text.skipToNavigation
Автомобилско седиште Chipolino JettIDEK000073472
Нашата најниска цена
3.599,00 ден
Автомобилско седиште Chipolino Jett, погодно за деца од 9 до 36 килограми, група I, II и III, или деца од 1 до 11 годишна возраст. Седиштето има сигурносен појас кој може да се регулира во 5 точки ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 21.12.2018

Автомобилско седиште Chipolino Jett, погодно за деца од 9 до 36 килограми, група I, II и III, или деца од 1 до 11 годишна возраст. Седиштето има сигурносен појас кој може да се регулира во 5 точки на височина, наслонот за глава може да се регулира на посакувана височина, задниот дек од седиштето се остранува и може да се трансформира во седиште за поголеми деца. Тапацирот се остстанува и може да се пере. Производот е ECE R44/04 одобрен и сертицифиран. Достапно во 4 бои: црно-сива, црно-кремава, црно-сина и црно-виолетова.
Бренд Chipolino
Тип на производ Автоседалка