text.skipToContent text.skipToNavigation
Primebebe PRESTIGE SAND Креветче за деца IDEK000073381
Нашата најниска цена
4.690,00 ден
Врло практичан креветиќ за куќну употребу и путовањ. Горњ руб креветиќа обложен је меканим, угодним материјалом, а бочне странице су прозирне како би вас беба могла видјети, а и ви њ. Са једне бочн...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 27.05.2019

Практично креветче за дома и за патување. Горниот раб на креветчето е обложен со мек, пријатен материјал, двете страни се прозирни за детето да може да ве гледа а и вие него.  На едната страна се наоѓа голем џеб во кој можете да ги чувате потребните работи за пресоблекување, додека на другата страна се наоѓа прозорче кое може да се отвара и затвара со цел детето полесно да влегува и излегува од креветчето додека си игра во него. Во пакувањето е вклучен и тенок душек (подлога) и торба за пренесување. Душекот може да се постави во две висини, бидејќи креветчето е наменето за деца од 0+ месеци возраст. Со креветчето доаѓа и пречка со играчки и подлога за пресоблекување. Димензии на расклопено креветче: 120х60х76 см. Тежина на креветчето: 10кг, носивост 18кг. Произведено согласно Европскиот стандард за безбедност EN – 716. 

Бренд Primebebe
Тип на производ Преносен кревет за бебе