text.skipToContent text.skipToNavigation
PANASONIC KIT-KE35TKE 3,5kW , инвертер клима уред + ГРАТИС рачна правосмукалкаIDEK000207097
38.990,00 ден
Нашата најниска цена
33.990,00 ден
PANASONIC KIT-KE35TKE 3,5kW , инвертер клима уред + ГРАТИС Electrolux ZB5003W рачна правосмукалка. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,4, Кап...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 27.05.2019

PANASONIC KIT-KE35TKE 3,5kW , инвертер клима уред + ГРАТИС Electrolux ZB5003W рачна правосмукалка. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,4, Капацитет на греење [kW]: 3,84, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 30-33dB, Еколошки плин: R410, Работи на температура од: -15°C≤T≤43°C, влезна потрошувачка за ладење 1,07kW, влезна потрошувачка за греење: 1,05kW, SCOP- 3,80, SEER-6,10. Тежина на внатрешната едниница 8кг димензии: 290 х 850 х 199mm, тежина на надворешната единица: 27кг димензии: 542 х 780 х 289mm, бучност на надворешната единица 48-50dB, Гаранција 36 месеци. Карактеристкики на рачната правосмукалка: Мини рачна правосмукалка, Rapido серија, Циклон филтер технологија, бела боја, 0.5л капацитет за отпадоци, 3.6V NiMh батерија на полнење, дупла филтрација, индикатор за ниво на батерија, автоматско исклучување при полнење, вклучена база за полнење со 5 позиции, тркалца кои не ја гребат површината, вклучени делови за тешко пристапни места, 10 минути независна работа. Гаранција 24 месеци.

Капацитет на ладење (kW) 3,4
Капацитет на греење (kW) 3,8
Енергетска класа на ладење A++
Енергетска класа на греење A+
Бренд Panasonic
Гаранција 36mj
Тип на производ Моно сплит клима уред