text.skipToContent text.skipToNavigation
ACER Aspire 5 A515-41G-1672, NX.GPYEX.014, лаптопIDEK000052363
Нашата најниска цена
44.988,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ACER Aspire 5 A515-41G-1672, NX.GPYEX.014, лаптоп. Со Acer Aspire 5 серијата на лаптопи почувствувајте ја најдобрата слика и звук во привлечниот изглед. Овој лаптоп ви овозможува да ги осетите моќните карактеристики и прекрасната графика како никогаш до сега и да уживате во видео разговорите со семејството и пријателите со помош на вградената HD камера и два микрофони додека TrueHarmony™ технологијата ви осигурува неверојатен чист и остар звук.

Кратки технички спецификации:

Acer Aspire 5 A515-41G-1672, процесор AMD Quad-Core A12-9720P, 2,50GHz, RAM меморија 8GB, екран 15,6" FullHD IPS (1920x1080), хард диск SSD 128GB + HDD 1TB, оперативен состав Linux, графичка карта AMD Radeon RX 540 (2GB), 802.11ac, Bluetooth 4.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 2.0, USB 3.0, USB Type-C 3.1, 2,2 kg, црна боја

Големина на екранот 15,6"
Процесор AMD Sempron
Работна меморија (RAM) 8GB
Капацитет на диск 1000 GB
Бренд Acer
Тип на производ Лаптоп