text.skipToContent text.skipToNavigation
ACER Aspire 5 A515-51G-51C2, NX.GPCEX.022, лаптопIDEK000052362
Нашата најниска цена
41.238,00 ден
ACER Aspire 5 A515-51G-51C2, NX.GPCEX.022, лаптоп. Со Acer Aspire 5 серијата на лаптопи почувствувајте ја најдобрата слика и звук во привлечниот изглед. Овој лаптоп ви овозможува да ги осетите моќн...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ACER Aspire 5 A515-51G-51C2, NX.GPCEX.022, лаптоп. Со Acer Aspire 5 серијата на лаптопи почувствувајте ја најдобрата слика и звук во привлечниот изглед. Овој лаптоп ви овозможува да ги осетите моќните карактеристики и прекрасната графика како никогаш до сега и да уживате во видео разговорите со семејството и пријателите со помош на вградената HD камера и два микрофони додека TrueHarmony™ технологијата ви осигурува неверојатен чист и остар звук.

Кратки технички спецификации:

Acer Aspire 5 A515-51G-51C2, процесор Intel Core i5-7200U, 2,50GHz, RAM меморија 4GB, екран 15,6" FullHD IPS (1920x1080), хард диск 1000GB, оперативен состав Linux, графичка карта nVidia GeForce MX150 2GB GDDR5, 802.11ac, Bluetooth 4.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 2.0, USB 3.0, USB Type-C 3.1, 2,2 kg, црна боја
Големина на екранот 15,6"
Процесор Intel Core i5
Работна меморија (RAM) 4GB
Капацитет на диск 1000 GB
Бренд Acer
Тип на производ Лаптоп