text.skipToContent text.skipToNavigation
ACER Nitro AN515-42-R8M4 Nitro, NH.Q3REX.022 лаптопIDEK000210169
Нашата најниска цена
39.655,00 ден
Нитро АН515-42-Р8М4, АМД Ризен 5 2500У, 2,00 ГХз, Цоре 4, 8 ГБ, 15,6" ФХД ИПС (1920kc1080), ССД 256 ГБ, Линуkc, АМД Радеон РKC 560KC (4 ГБ), 802.11ац, Блуетоотх 4.0, ГбитЛАН, ХДМИ, 2kc УСБ 2.0, УСБ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 20.07.2019

ACER Nitro AN515-42-R8M4 Nitro, NH.Q3REX.022 лаптоп. Карактеристики: AMD Ryzen 5 2500U, 2,00 GHz, Core 4, 8 GB, 15,6" FHD IPS (1920x1080), SSD 256 GB, Linux, AMD Radeon RX 560X (4 GB), 802.11ac, Bluetooth 4.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 2.0, USB 3.0 1, USB Type-C 1, 2,5 kg, Боја Црна, NH.Q3REX.022

Големина на екранот 15,6"
Тип на процесори AMD
Работна меморија (RAM) 8GB
Капацитет на диск 256 GB
Боја Црна
Маса од 2 до 3kg
Бренд Acer