text.skipToContent text.skipToNavigation
Acer Aspire 3 NX.HF9EX.02E (15,6 FHD, Ryzen 5 3500U, 8GB, 1000GB SSD)IDEK000229297
39.999  ден
Цена
29.999  ден
Acer Aspire 3 NX.HF9EX.02E (15,6 FHD, Ryzen 5 3500U, 8GB, 1.000GB SSD). Карактеристики: 15,6 FHD, AMD Ryzen 5 3500U 2.10GHz, 8GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Vega 8, Linux

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 03.03.2020

Acer Aspire 3 лаптопите се карактеризираат со тенко куќиште и одлична површина која има реалистичен дизајн кој ви овозможува да бидете активни, се одликува со технологија која одговара на вашиот стил на живеење. Копчињата се прецизни и лесни на допир што ги пави побрзи од стандардните копчиња, а со тоа можете многу побрзо да работите, а благодарение на просторниот SSD диск можете едноставно и брзо да стартувате апликации и складирате податоци.

* тенко куќиште

* брз SSD диск со капаците од 1TB

* екран во FullHD резолуција кој е заслужен за реалистичните бои

Кратка спецификација: 

Acer Aspire 3 NX.HF9EX.02E, процесор AMD Ryzen 5 3500U Quad (2MB Cache,up to 3.7 GHz), RAM 8GB DDR4(free slot), SSD 1024GB PCIe NVMe, екран 15.6"
FHD 1920x1080p ComfyView, графичка карта AMD Radeon Vega 8, USB 3.1, HDMI, HD webcam, WiFi,BT, батерија 2-cell (7h), тежина 1.9 kg, оперативен систем Linux, гаранција 24 месеца на физички лица / 12 месеци на правни лица

 15,6" fullHD екран
 15,6" FullHD екран
  AMD Ryzen 5 3500U процесор со работен такт од 3,70Ghz 
 8GB RAM меморија
 Брз PCIe NVMe SSD капацитет 1.000GB
 2-cell Li-Ion батерија ви овозможува до 7 часа непрекината работа
големина на екран 15 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 3500U Quad (2MB Cache,up to 3.7 GHz)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 1024 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта AMD Radeon Vega 8
модел на графички чипови Radeon RX Vega 8
Оперативен систем Linux
Бренд Acer
Тип на производ Лаптопи