text.skipToContent text.skipToNavigation
DELL Inspiron 5547 (Intel Core i7-4510U/8GB/1000GB/15.6" HD/AMD R7 M265 2GB/Ubuntu)IDMK-14761
Нашата најниска цена
43.390,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Intel Core i7-4510U(2.0GHz, 4MB), 15.6" HD (1366x768) WLED with TL, 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3, 1000GB Sata HDD, AMD Radeon M265 2GB DDR3, Wireless+BT, Ubuntu 12.04, 3-cell, Silver, 3 години гаранција
Големина на екранот 15,6"
Процесор Intel Core i7
Графика Radeon R7 265
Работна меморија (RAM) 8GB
Капацитет на диск 1 TB
Оперативен систем Linux
Бренд Dell
Тип на производ Лаптоп