text.skipToContent text.skipToNavigation
HP OMEN 15-ce018nm 2QE48EA, лаптопIDEK000053248
Нашата најниска цена
50.471,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

HP OMEN 15-ce018nm 2QE48EA, лаптоп.

Доминација во gaming

Кога конкуренцијата е немилосрдна, можеш да ја победиш само со најврвен хардвер. OMEN by HP лаптопите се опремени со моќни компоненти и агресивен дизајн кој им овозможува врвни перформанси било каде да сте. Intel® Core™ процесори од последната генерација и најноите NVIDIA® графички картички во комбинација со врвен екран Ви осигурува беспрекорни перформанси за играње на сите игри.

Карактеристики: Intel Core i5-7300HQ/15,6" fullHD/nVidia GTX1050 4GB/8GB DDR4/1TB

Големина на екранот 15,6"
Процесор Intel Core i5
Работна меморија (RAM) 8GB
Капацитет на диск 1000 GB
Бренд Hp
Тип на производ Лаптоп