text.skipToContent text.skipToNavigation
Преносн диск Адата ХД710 Про Дурабле Блацк УСБ 3.1IDEK000206055
Нашата најниска цена
3.919,00 ден
ХД710 Про ја носи издржливоста на ново ниво. Тестиран и над ИП68 стандардот за отпорност на прашина и течности, бидете сигурни дека тој ги поминува воените стандарди со неговата трослојна заштитна ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 25.05.2019

ХД710 Про ја носи издржливоста на ново ниво. Тестиран и над ИП68 стандардот за отпорност на прашина и течности, бидете сигурни дека тој ги поминува воените стандарди со неговата трослојна заштитна конструкција. Со капацитет до 5ТБ, овој господар за складирањ на податоци е ваш сојузник во безбедната заштитата на содржината без разлика дали вашата страст е нуркањ, пешачењ, возењ велосипед или брза прошетка. Спецификации: ХД710 Про , 1ТБ , 2.5", УСБ 3.1, милитари-граде тоугхнесс, ИП68 стандард, УС Арми МИЛ-СТД-810Г 516.6
Капацитет на диск 1 TB
Формат на диск 2,5"
Бренд Adata
Тип на производ Prijenosni disk