text.skipToContent text.skipToNavigation
ACER Aspire A315-53G-51H7 (15,6FHD/i5/8GB/SSD512GB/MX130-2GB)IDEK000202184
38.255,00 ден
Нашата најниска цена
35.999,00 ден
Аспире 3, А315-53Г-51Х7, Интел Цоре и5 7200У, 2,50 ГХз, 8 ГБ, 15,6" ФХД (1920kc1080), ССД 512 ГБ, Линуkc, НВИДИА ГеФорце МKC130 (2 ГБ), 802.11ац,Блуетоотх 4.0, ГбитЛАН, ХДМИ, 2kc УСБ 2.0, УСБ 3.0 1...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 25.05.2019

A315-53G-51H7, Intel Core i5 7200U, 2,50 GHz, 8 GB, 15,6" FHD (1920x1080), SSD 512 GB, Linux, NVIDIA GeForce MX130 (2 GB), 802.11ac,Bluetooth 4.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 2.0, USB 3.0 1, 2,1 kg, Боја црна, гаранција 24 месеци. NX.H18EX.034

Големина на екранот 15,6"
Тип на процесори Intel
Работна меморија (RAM) 8GB
Маса од 2 до 3kg
Боја Црна
Капацитет на диск 501GB до 1TB
Бренд Acer