text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Aspire 5 A515-36-391T Blue (15,6" FHD, Intel Core i3 1115G4, 8GB RAM, 256GB SSD, NX.A8KEX.001 лаптопID EK000426588

Acer Aspire 5 A515-36-391T Blue (15,6" FHD, Intel Core i3 1115G4, 8GB RAM, 256GB SSD, NX.A8KEX.001 лаптопID: EK000426588

Cyber Week акцијата трае од 28.11. од 9ч до 5.12. до 9ч или додека има на залиха.

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

Искористете ја можноста за купување со дополнителни 10% попусти за следно купување од 7.10. од 00:00ч. до 5.12.2022. до 9ч. или додека има на залха.

32.990 ден

Цена
22.990 ден

Acer Aspire 5 A515-36-391T Blue NX.A8KEX.001 лаптоп Intel Core i3-1115G4 процесор 8GB RAM меморија 256GB SSD диск 15.6 FullHD екран  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.12.2022

Гаранција: 1 год. за правни / 2 год. за физички лица

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Кратки технички спецификации:

Acer Aspire 5 A515-36-391T (15,6" FHD, Intel Core i3 1115G4, 8GB RAM, 256GB SSD, NX.A8KEX.001 лаптоп, процесор Intel Core i3 1115G4, 3,00 GHz, RAM меморија од 8GB, екран 15,6" FHD (1920x1080), SSD диск 256GB PCIe NVMe, интегрирана графичка карта Intel UHD Graphics, оперативен систем Linux, веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, 3x USB 3.2, 1xUSB 2,0, Type-C, тежина 1,90 kg, Боја Црна, Гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

  15,6" fullHD екран
  Intel Core i3 1115G4 процесор со работен такт од 3,00Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB
  Графичка карта Intel UHD Graphics
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија, 3-ќелијска, овозможува до 8 часа непрекинато работењеТип на производ Лаптопи
Гаранција 1 год. за правни / 2 год. за физички лица
Бренд Acer
Намена на лаптопот За работа
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I3
Модел на процесор Intel Core i3 1115G4, 3,00 GHz
Брзина на процесор 3 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics
Оперативен систем Linux