text.skipToContent text.skipToNavigation

Алгицид 1 литар, против алги за базенID EK000074604

Алгицид 1 литар, против алги за базенID: EK000074604

Цена
300 ден

Алгицид 1 литар, против алги за базен, Наменет за уништување на алги во базенот, Состав: Квартерна Амониева сол, 1 литар Авлгицид на 50m3 вода на 7-10 дена, Рок на употреба: 5 години.  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 27.09.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Алгицид 1 литар против алги во базен. Пред да се употребни АЛГИЦИДОТ треба да се провери Ph вредноста на водата (оптимално е 7,2-7,6), ако има отстапување од оваа вредност Алгицидот послабо ќе делува. Алгицидот треба да се додаде во водата на неколку места во базенот и да ја вклучите пумпата за филтрирање на водата за да се изедначи неговата концентрација насекаде подеднакво во базенот. 

Напомена: Секогаш при дождливо време или при мокрење во водата, Ph вредноста на водата се покачува. Во тој случај треба да се додаде Ph - за да се дојде до оптимализирање на 7,2-7,6 и отпосле да се додаде Алгицидот.

Состав: Квартерна Амониева сол.

Нето: 1 литар

Рок на употреба : 5 години. Да се чува на темно место вон дофат на деца.

Дозирање: При првото полнење на базенот се додава 1 литар од Алгицид на 50 метри кубни вода еднаш на 7 до 10 дена.