text.skipToContent text.skipToNavigation

Хлорна таблета 4+1 ГРАТИСID EK000210592

Хлорна таблета 4+1 ГРАТИСID: EK000210592

1.000 ден

Цена
800 ден

Хлорна таблета 4+1 ГРАТИС, Наменета за прочистување на водата во базенот, Ги уништува бактериите, вирусите и микроорганизмите, Една хлорна се става на 50m3 вода на 7-10 дена, Пакетот содржи 5 хлорни таблети.  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 27.09.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Хлорна таблета 4+1 ГРАТИС. Хлорната таблета се користи за елиминација на бактерии, вируси и микроорганизми и за превенција од создавање на алги во базенот, чувајќи ја водата чиста и бистра. Кога водата ќе биде подесена на оптималната 7,2 - 7,6 Ph вредност се додава една таблета (ако имате дозер за таблети во дозерот доколку не најдорбо е да ја здрбите на мали парчиенца и така да ја пуштите во водата на секои 50 метри кубни вода една таблета на 7 дена). Доколку се работи за помал базен со дијаметар до 4метри ставате по една половина хлорна таблета на 10тина дена.