text.skipToContent text.skipToNavigation

Felgenreiniger средство за фелни 1000mlID EK000355438

Felgenreiniger средство за фелни 1000mlID: EK000355438

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

Цена
400 ден

Felgenreiniger средство за фелни 1000ml. Интензивно средство за чистење на алуминиумски и челични бандаши,мотор,куќиште од мотор,прагчиња,гумени патосници ... . Без мирис и високо ефективен. За сам...  Дознај повеќе

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Felgenreiniger средство за фелни 1000ml. Интензивно средство за чистење на алуминиумски и челични бандаши,мотор,куќиште од мотор,прагчиња,гумени патосници ... . Без мирис и високо ефективен. За само кратко време од нанесувањето на средството се добиваат одлични резултати. Се распрскува врз бандашите,се остава да дејствува 20 секунди и потоа се плакне со чиста вода. Доколку има потреба постапката може да се повтори и евентуално за наталожени нечистотии може да се употреби четка за постигнување на повисок ефект. Ова средство е тестирано врз повеке типови на бандаши,но заради различниот степен на квалитет ви препорачуваме пред да го употребите да направите мал тест така што средството ќе го нанесете на мал дел од површината на бандашот за да се осигурате дали материјалот го поднесува средството. Внимавајте производот да не замрзне. Рок на употреба најмалку 2(две) години
Тип на производ Sredstva za čišćenje
Бренд BGS