text.skipToContent text.skipToNavigation
СЕТ 4 гуми: Continental ContiWinterContact TS860 205/55 R16 91TIDEK000225529
31.800  ден
Цена
19.999  ден
Автомобилскте гуми се тестираат и одредуваат која е најдобра според нивната димензија, во секоја димензија различен произведувач има различни резултати.Најдобрата зимска гума за димензијата 205/55 ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Автомобилскте гуми се тестираат и одредуваат која е најдобра според нивната димензија, во секоја димензија различен произведувач има различни резултати.Најдобрата зимска гума за димензијата 205/55 Р16 која ја потврди тестот на германскиот авто-мото сојуз (https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/205-55-r16h/alle-testergebnisse/ ) само на еКупи со одлична цена! Continental ContiWinterContact TS860 за цела Европа се поизведува во нивните фабрики кои се наоѓаат во Португалија, Романија, Чешка и Германија. Најдобар дизајн на контакта површина на гумата со снегот и асфалтот, покажана преку одличните резултати на тестот. Гумите се произведени во оваа тековна сезона, нема и не продаваме стари датуми на производство.
Вид на возило Лично возило
Сезона Зимска
ширина 205
висина 55
дијаметар 16 "
Бренд Continental
Тип на производ Автомобилски гуми