text.skipToContent text.skipToNavigation
Continental 195/65R15 91T ContiWinterContact TS 860IDEK000052050
5.400,00 ден
Нашата најниска цена
3.800,00 ден
Continental 195/65R15 91T ContiWinterContact TS 860. Добро познатиот германски бренд со врвен квалитет и издржливост без компромис. Пневматиците на Continental се изработени со голема прецизност и ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Continental 195/65R15 91T ContiWinterContact TS 860. Добро познатиот германски бренд со врвен квалитет и издржливост без компромис. Пневматиците на Continental се изработени со голема прецизност и материјали кои ја прават секоја гума уникатна и докажана во сите погодни и непогодни услови. Доколку го посакувате најдоброто за вашето возило тогаш со сигурност би ги одбрале моделите на Continental.
Сезона Зимска
Ширина 195 mm
Висина 65
Дијаметар 15
Индекс на брзина T
Тип на возила Лично возило
Бренд Continental
Тип на производ Автомобилски гуми