text.skipToContent text.skipToNavigation

Continental 225/45 R17 91Y FR PremiumContact 7 - DOT0523ID EK000586016

Continental 225/45 R17 91Y FR PremiumContact 7 - DOT0523ID: EK000586016

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

7.160 ден

Цена
6.100 ден

PremiumContact 7 со својата нова смеса успеа да овозможи оптимални перформанси во најголеми разлики на температурата. Тоа му овозможува на гумата да развие високо ниво...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 25.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

PremiumContact 7 со својата нова смеса успеа да овозможи оптимални перформанси во најголеми разлики на температурата. Тоа му овозможува на гумата да развие високо ниво на триење "grip" дури и на температури околу или под 7 степени целзиусови(како што знаеме дека под 7 степени летните гуми окрутуваат и ги губат своите својства) во секојдневната употреба и сообраќај- без предходно да треба автомобилската гума да се загрее. Стручните лица во Continental во Hannover дојдоа до решенија кои овозможуваат значаен напредок и во останатите параметри на автомобилската гума. Резултатот е одлична стабилност при управување на возилото на водени коловози исто така помала должина на запирање при кочење на возилото. На влажен коловоз пневматикот извондредно се однесува во свиоци и не дава да се изгуби триење или да настане "aquaplanning"-да се избигу допир со контактната површина. Развиена е автомобилска гума која толку е избалансирана за да може да ги задоволи побарувањата за сигурност и истовремено да испорача максимална удобност и прецизност, динамично управување како и голем број на поминати километри и мала звучност со мал отоп на тркалање.

Continental PremiumContact 7 испорачува прилагодлив дизајн на газната површина, широки бочни отвори на надворешната страна на пневматикот кои придонесуваат оптимална дренажа кога се вози право затоа што газната површина завршува точно на точките со најширок отвор. При вртење на возилото газната површина се прилагодува и поместува нанадвор а бочните отвори се затвараат придонесувајчи максимално управување и уживање на автопат или низ свиоци.

 


Бренд Continental
дијаметар 17
Висина 45
Ширина 225
Сезона Летна
Тип на возило Лично возило
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!