text.skipToContent text.skipToNavigation
Continental PremiumContact 6 225/45 R17 91VIDEK000206839
9.100  ден
Цена
5.499  ден
Continental PremiumContact 6 225/45 R17 91V- Прозиведени во Германија 2020 Год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 04.06.2020

Continental EcoContact 6 185/60 R15 84T Continental Premium Contact 6 нуди извондредна изведба на кочење, посебно на мокри коловози. Составен од стручни дизајнери на Continental Во Хановер-Германија кои дошле до решение кое овозможува значаен напредок во сите преостанати параметри на гумата. Иновациите вклучуваат нов синтетиски аморфни силициј(смеса на гумата), спој за кратак пат на кочење на мокри коловози во сите сегменти на возила. Развиена е гума која е толку многу избалансирана за да може да ги задоволи очекувањатаза сигурност и истовремено да испорача максимална удобност и прецизно, динамично управување како и поголем број на извозени километри.

 

Continental Premium Contact 6 освен што е опремен со нов дизајн на контактната површина на гумата која која овозможува максимално триење на гумата со коловозот во променливи временски улосви, исто така е опремен со асиметричен профил кој ке ви овозможи управување со возилото во променливи временски услови и притоа да не прави никаква бука во возење. Continental Premium Contact 6 е покажан со одлични оценки на реноминираните тестови на германскиот ADAC.DE I AutoBild. Continental се произведува во неговите технолошки најразвиени фабрики во Романија,Португалија и Германија. За повеќе информации околку гумите може да не контактирате секој работен ден од 8 до 16 и 30 часот на контакт телефонот 02 3202 900.

Вид на возило Лично возило
Сезона Летна
ширина 225
висина 45
дијаметар 17 "
Бренд Continental
Тип на производ Автомобилски гуми