text.skipToContent text.skipToNavigation

DIPLOMAT WINTER HP 205/55R16 91TID EK000331881

DIPLOMAT WINTER HP 205/55R16 91TID: EK000331881

4.970 ден
Цена
3.100 ден
DIPLOMAT WINTER HP 205/55R16 91T, Сезона: зимска, Ширина: 205, Висина: 55, Дијаметар: 16".  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 02.02.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Брендот Diplomat е произведен во Фабриките на GOODYEAR во Германија актуелната зимска сезона.

Made in Germany(во Фабриките на GOODYEAR) - 36та недела 2020 Година - Rim Protector - Стариот дизајн на шара од Sava Eskimp HP2

Одличен баланс помеѓу квалитетот и цената, која е таргетирана и ја напаѓа средната класа на потршувачи. На тестовите Дипломат гумите се покажани со препорачливи резултати и голем проент на "buy again" од страна на корисниците.

Во фабриките на GOODYEAR се прават брендовите:Дипломат,Сава,Фулда и Дебика. Политиката на нашата фирма е да не продаваме постари гуми од актуелната зимска сезона.

Повеќе информации и цени за гумите може да добиете секој работен ден од 8 до 16 часот на контакт телефонот 02 3202 900.

Бренд Diplomat
дијаметар 16
висина 55
ширина 205
Сезона Зимска