text.skipToContent text.skipToNavigation
FULDA 195/50 R16 88V CARAT EXELERO XLIDMK-38395
Нашата најниска цена
7.790,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Пневматиците на FULDA се со препознатливиот германски квалитет, одличен однос помеѓу цената и квалитетот.


FULDA пневматиците се со одлично дизајнирана шара која одржува максимален контакт со подлогата за полесно и прецизно управување на возилото.


Image

Сезона Летна
Ширина 195mm
Висина 50
Дијаметар 16
Индекс на носивост 88
Тип на возила Лично возило
Бренд Fulda
Тип на производ Автомобилски гуми