text.skipToContent text.skipToNavigation
GOODYEAR 175/65R14 82T EFFIGRIP COMPACTIDEK000281203
5.190  ден
Цена
3.374  ден
Добро познатиот Амерички бренд GOODYEAR, кој е таргетиран во премиум класата на пневматици кои ги задоволува високите очекувања купувачите, покрај добро познатиот дизајн на пневматици "Efficient Gr...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Добро познатиот Амерички бренд GOODYEAR, кој е таргетиран во премиум класата на пневматици кои ги задоволува високите очекувања купувачите, покрај добро познатиот дизајн на пневматици "Efficient Grip Performance" има компелтно нов дизајн во летната сезона 2020 година "Efficient Grip Performance 2". Двата дизајни на контактната површина на пневматикот се високо препорачувани на скоро сите летни тестови,тестовите се прават по димензии на гумите, не значи дека еден бренд е исто рангиран во сите димензии на гумите и истиот има еднакви возни карактеристики во сите димензии на гумата. Тестовите според вашата димензија на автомобил може да ги најдете на германскиот сајт ADAC.DE или англискиот AutoBild. Гумите на брендот GOODYEAR подлежат на 12 месеци гаранција од главниот увозник. Нашата бизнис политика не дозволува да продаваме постари гуми од актуелната сезона. Повеќе информафии може да добиете на 02 3202 900 секој работен ден од 08 до 16 часот. Конкретната димензија е направена во Полска.Пневматиците на брендот GoodYear како што ке видите и на самите тестови на горе наведените најдобри сајтови за тоа, се карактеризираат со издржливост во текот на годините притоа без да ги изгубат возните карактеристики.
Вид на возило Лично возило
Сезона Летна
ширина 175
висина 65
дијаметар 14 "
Бренд Goodyear