text.skipToContent text.skipToNavigation
GOODYEAR 195/65R15 91H EFFIGRIP PERF 2IDEK000281241
6.140  ден
Цена
3.599  ден
Добро познатиот Амерички бренд GOODYEAR, кој е таргетиран во премиум класата на пневматици кои ги задоволува високите очекувања купувачите, покрај добро познатиот дизајн на пневматици "Efficient Gr...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Новата линија Goodyear EfficientGrip Performance 2 допринесува за заштеда на гориво и гаранција дека сте се погижиле за сигурноста за вашето семејство.

Новата технологија FuelSaving со извондредна лесна структура на гума и со иновативни материјали(смеса) се покажа како повеќе од одлична во тестовите за смалување на кочењето на влажни коловози. Со новиот дизајн на контактната површина и новата смеса на материјали, гумата трае многу подолго со тоа што ке добиете многу повеќе извозени километри без да се изгубат нејзините возни својства односно карактеристики и квалитети.

 Квалитети и предности:

- Технологија Wear-Control Technology – пократок пат на кочење и заштеда на гориво

- Технологија Active-Braking Technology – пократок пат на кочење на мокри и суви коловози

- Нова смеса на материјали кои овозможуваат заштита на контактната површина на пневматикот и помал отпот на тркалање- помала потрошувачка на гориво.

- Извондреден комфор, тивко возење, подобра контрола на воланот

Коорпорацијата на Goodyear ги произведува и брендовите Sava, Fulda, Debica, Kelly, Diplomat и Dunlop  во своите современи фабрики низ Полска, Германија,Турција и Словенија. За повеќе информации околку гумите може да не контактирате секој работен ден од 8 до 16 и 30 часот на контакт телефонот 02 3202 900.

 

Вид на возило Лично возило
Сезона Летна
ширина 195
висина 65
дијаметар 15 "
Бренд Goodyear