text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Hankook iCept RS2 W452 195/65R15 91TIDEK000332077
3.458  ден
Цена
2.599  ден
Hankook iCept RS2 W452 195/65R15 91T, Сезона: зимска, Ширина: 195, Висина: 65, Дијаметар: 15".

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 28.10.2020

Hankook Winter iCept RS2 W452 195/65R15 91T

Докажан кавалитет кој е таргетиран за средната калса на потрошувачи.

Квалитетот ја напаѓа премиум класата, одличен соодност на вложените средства за пневматици и добиениот квалитет и безбедност на патот.

Одлични резултати на влажни коловози, мраз и снег. Тестовите од германскиот сајт ADAC за "Hankook iCept" може да ги видите на слениот линк(внесете го линкот во вашиот пребарувач) https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/

Автомобилскте гуми се тестираат и одредуваат која е најдобра според нивната димензија, во секоја димензија различен произведувач има различни резултати.

Гумите се произведени во оваа тековна сезона, политиката на нашата фирма е да не тргуваме со гуми кои имаат стар датум на производство.

За сите дополнителни информации и акциски цени може да не контактирате на 02 3202 900 секој работен ден о 8 до 16 часот.

Вид на возило Лично возило
Сезона Зимска
ширина 195
висина 65
дијаметар 15
Бренд Hankook