text.skipToContent text.skipToNavigation
Riken 205/55 R16 94H SNOWIDEK000224762
4.130  ден
Цена
2.600  ден
Зимски гуми кои се меки и наменети за сите возила за во зимски услови. Имаа одлични перформанси во врнежливи и снежни услови и обезбедуваат мала потрошувачка на гориво. Во некои димензии се наоѓаат...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Зимски гуми кои се меки и наменети за сите возила за во зимски услови. Имаа одлични перформанси во врнежливи и снежни услови и обезбедуваат мала потрошувачка на гориво. Во некои димензии се наоѓаат во првите пет најквалитетни гуми за оваа зимска сезона.Одличен баланс помеѓу цената и квалитетот,произведени во Србија.
Вид на возило Лично возило
носивост 94
Сезона Зимска
ширина 205
висина 55
дијаметар 16 "
Бренд Riken
Тип на производ Автомобилски гуми