text.skipToContent text.skipToNavigation

SAVA 205/60R16 92H ESKIMO HP 2ID EK000226662

SAVA 205/60R16 92H ESKIMO HP 2ID: EK000226662

5.350 ден

Цена
4.890 ден

SAVA 205/60R16 92H ESKIMO HP 2, Сезона: зимска, Ширина: 205, Висина: 60, Дијаметар: 16".  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 07.10.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Докажаниот квалитет на SAVA пневматиците доаѓа со нов дизајн за High Performance 2 (Eskimo HP2) моделот на контактната површина кој помага во многу побезбедно управување на возилото на влажни коловози и снег. Sava пневматиците се произведуваат под групацијата на GOODYEAR исто како и брендовите Debica,Dunlop,Kelly,Diplomat и FULDA. За повеќе информации околу автомобилските пневматици ве очекуваме да не контактирате на телефонскиот број 02 3202 900.
Тип на производ Автомобилски гуми
Бренд Sava
дијаметар 16
висина 60
ширина 205
Сезона Зимска
Вид на возило Лично возило