text.skipToContent text.skipToNavigation

Sava All Weather 185/65R15 88HID EK000374379

Sava All Weather 185/65R15 88HID: EK000374379

3.840 ден

Цена
3.490 ден

Sava 185/65R15 88H All Weather Сезона:Целогодишна Ширина:185 Висина: 65 Дијаметар:15  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 07.10.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Новата генерација на целогодишен конфорт и сигурност, новиот дизајн на контактна површина наречен All Weather производен од брендот САВА во фарбиките на GoodYear во Полска, Германија,Франција,Словенија. Адаптирана смеса на гумата која може да се вози на дожд,снег и сонце,Лесно може да ги претпри високите и ниски температури притоа да не ги изгуби своите возни својства и триењето со коловозот. Препорачлива оценка на тестовите за целогодишни гуми кои највеќе се користат на средните и мали патнички автомобили во урбаните гратски средини. Гумите подлежат на соодветна фаричка гаранција од 12 месеци директно од увозникот на брендот Сва односно GoodYear. Повеќе информации може да добиете на 02 3202 900.
Бренд Sava
дијаметар 15
висина 65
ширина 185
Сезона Целогодишна
Вид на возило Лично возило