text.skipToContent text.skipToNavigation

Ariete 4146 Чистач на пареаID EK000534158

Ariete 4146 Чистач на пареаID: EK000534158

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

Цена
8.799 ден

Повеќенаменски чистач на пареа за чистење и дезинфекција на сите површини додека трепнете. Убива 99,9% од бактериите и габите. Чистење со пареа готово за 8 минути. Вклучен комплет за додатоци.  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.10.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Повеќенаменски чистач на пареа за чистење и дезинфекција на сите површини додека трепнете. Убива 99,9% од бактериите и габите. Чистење со пареа готово за 8 минути. Вклучен комплет за додатоци.

Пареата е гаранција за чистење и хигиена на брз и практичен начин.
Пареата XVapor Deluxe дезинфицира и одмастува без потреба од хемиски детергенти.
Благодарение на вградените додатоци, XVapor Deluxe ги чисти и дезинфицира сите простории во куќата.
Пареата убива 99,9% од бактериите и габите.


Новиот чистач на пареа има практична преграда за додатоци на својата основа. Благодарение на природната моќ на пареата, ги чисти сите површини во домаќинството, обезбедувајќи максимална хигиена без употреба на хемиски детергенти: плочки, стаклени површини, паркет, мермер, теписи. Широкиот избор на додатоци овозможува прецизно чистење на прозорците и сите видови површини.

  • Моќност: 1500 W
  • Притисок на пареа: 5 бари
  • Волумен на резервоарот: 1600 ml
  • Време на загревање на пареа: 8 мин
  • Работно време со 1 полнење: 60 мин
  • Дополнителни белешки: 7 различни продолженија
  • Регулација на јачината на пареата: ДА
  • Тежина: 7,15 кг


Беспрекорна чистота благодарение на моќноста од 1500 W

 

Зошто да се чисти со пареа?

Предноста на чистењето со пареа е резултатот! Користејќи само вода и без хемиски детергенти, пареата ја отстранува најупорната нечистотија во кујната, ја дезинфицира бањата, како и душеците, перниците и ткаенините. Вистинска сила на природата!


Повеќенаменски чистач на пареа

XVapor Deluxe е чистач на пареа кој навистина го дезинфицира секој скриен агол. Благодарение на испорачаните додатоци, можете да ја прилагодите моќноста на пареата според површината што ја чистите или да ја претворите во средство за чистење на подот со пареа користејќи крпа од микрофибер.


Што можете да исчистите со пареа?

Со XVapor Deluxe навистина можете да исчистите сè. Кружните четки се совршени за темелно одмастување на ринглата и рерната, изливот ги оживува перничињата и играчките за милување, четката со крпа за покривање е наменета за ткаенини, завеси и душеци, изливот од 90° за да допре до најскриените работи.

 

Дезинфицирајте го вашиот дом само со моќта на пареата

 

Средство за чистење на подот со пареа со крпа од микрофибер

Во чистач на пареа со еден цилиндар, исто така ја имате удобноста на средството за чистење на подот со пареа што лесно чисти паркет, мермер и плочки. Покрај тоа што е природно средство за дезинфекција на подот, повеќе не мора да чекате да се исуши бидејќи пареата не остава траги од влага.


Едноставно и брилијантно чистење на целата куќа

За да блесне целата куќа, пареата е најлесното и најевтиното решение. Додека млазот под висок притисок ги отстранува нечистотијата и наслагите, високата температура на пареата длабоко ги дезинфицира просториите и површините од секаков вид.


Хигиена и безбедност со пареа на 100°

За да го заштитите вашиот дом од бактерии и бактерии, можете да користите пареа како моќно и природно средство за дезинфекција. Без прибегнување кон хемиски средства за чистење, вашиот дом повторно ќе биде чисто и безбедно место за целото ваше семејство.

тип на производ Чистачи на пареа
Бренд Ariete
Гаранција 2 год.
Моќност 1500 W
Притисок на пареа 5 bar