text.skipToContent text.skipToNavigation

Philips Lumea BRI 945/00 депилаторID EK000590194

Philips Lumea BRI 945/00 депилаторID: EK000590194

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

Цена
31.999 ден

Седмична акција!

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 26.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Уживајте во 6 месеци* мазност без коса

Интелигентни додатоци дизајнирани за најдобри резултати

 • 2 интелигентни додатоци
 • Тело, лице
 • Со технологија SenseIQ
Експертска IPL технологија дома, развиена со дерматолози

Експертска IPL технологија дома, развиена со дерматолози

IPL е кратенка за интензивна импулсна светлина. Philips Lumea нанесува нежни пулсирања на светлина на коренот на косата, ставајќи го фоликулот во фаза на одмор. Како последица на тоа, количината на влакна што расте вашето тело постепено се намалува. Повторувањето на третманот ја остава вашата кожа прекрасно слободна и допирливо мазна. Третманот за спречување на повторен раст на косата е безбеден и нежен, дури и на чувствителните области. Philips Lumea е клинички тестиран и развиен со дерматолози за лесен и ефикасен третман, од удобноста на вашиот дом.

Докажан безбеден и ефикасен третман

Докажан безбеден и ефикасен третман

Објективните студии покажуваат до 92% намалување на косата во само 3 третмани**. Првите 4 третмани мора да се прават на секои 2 недели, по што веќе треба да ги видите посакуваните резултати. За да ги одржите вашите резултати, едноставно допирајте се на секои 4 недели. По само 8 третмани за дотерување, можете да останете без влакна 6 месеци* За да ја зголемите оваа слика, кликнете на сликата во галеријата со слики на врвот на оваа страница.

Погоден за широк спектар на типови коса и кожа

Погоден за широк спектар на типови коса и кожа

Philips Lumea Prestige работи ефикасно, лесно и безбедно на широк спектар на типови коса и кожа. Работи на природно темно руса, кафена и црна коса и на тонови на кожа од многу бела до темно кафеава. Како и кај другите третмани базирани на IPL, Philips Lumea не може да се користи за лекување бела/сива, светло руса или црвена коса и не е погодна за многу темна кожа. Ова се должи на високиот контраст потребен помеѓу пигментот во бојата на косата и пигментот во тонот на кожата.

 SenseIQ технологија за персонализирано отстранување на влакна 

SenseIQ технологија за персонализирано отстранување на влакна 

Сетила. Сензорот SmartSkin на Lumea го детектира тонот на вашата кожа и го покажува најудобното поставување на светлината за вас. Се прилагодува. Интелигентните додатоци ги прилагодуваат програмите приспособени за секоја област на телото. Се грижи. Развиен заедно со дерматолози и инспириран од вас за нежно, долготрајно отстранување на влакна, дури и на чувствителните области***.

Интелигентните додатоци ги прилагодуваат програмите за секоја област на телото

Интелигентните додатоци ги прилагодуваат програмите за секоја област на телото

Вашето тело е уникатно. И нејзината кожа, облини и контури треба да се третираат уникатно. Приклучоците за целото тело на Lumea се обликувани така што совршено одговараат на секоја кривина и ќе ги приспособат програмите приспособени на секоја област на телото. Прозорците за третман се дизајнирани да го максимизираат контактот со вашата кожа за да се осигура дека светлината не излегува, овозможувајќи ефективни и нежни третмани дури и на деликатни или чувствителни области.

Прицврстување на телото со заоблен дизајн

Прицврстување на телото со заоблен дизајн

Интелигентниот додаток за тело го има нашиот најголем прозорец за третман со 4,1 cm2, така што е совршен за брз третман на поголеми делови од телото како што се нозете, рацете и стомакот. Дизајнот со заоблен облик внимателно ги следи контурите на вашето тело за максимален контакт со кожата. Кликнете на прилогот, тој приспособува приспособена програма специјално за вашата област на телото. 83% од жените се задоволни со намалување на влакната на нозете****.

Прецизно прицврстување на лицето со дополнителен филтер

Прецизно прицврстување на лицето со дополнителен филтер

Додатокот за лице е смислено дизајниран да има мал, рамен прозорец од 2 cm2 за да можете ефикасно и нежно да ги третирате влакната на вашето лице. Идеален за горната усна, брадата или вилицата, додатокот има и дополнителен филтер интегриран внатре. Кога ќе се додаде на уредот, интелигентниот додаток автоматски го прилагодува светлосниот третман за вашето лице. 84% од жените се задоволни со намалување на влакната на лицето****.

Со SmartSkin сензор

Со SmartSkin сензор

Philips Lumea Prestige има 5 поставки за енергија и ви го олеснува изборот на едно благодарение на сензорот SmartSkin. Сензорот SmartSkin ја покажува најудобната поставка за жени со сличен тон на кожа како вашата.

БЕСПЛАТНА апликација Lumea за личен тренер на вашите прсти

БЕСПЛАТНА апликација Lumea за личен тренер на дофат на вашите прсти

Апликацијата Lumea е бесплатна за преземање и нуди уникатно и персонализирано IPL искуство - само за вас. Ваш сопствен личен тренер е да се осигура дека ќе го извлечете максимумот од вашиот Lumea и ќе го користите на правилен начин за да постигнете долготрајни резултати. Апликацијата ви помага да креирате персонализиран распоред за третман по површина на телото, со совети и совети за време на секој третман. Сè што треба да направите е редовно да ја проверувате апликацијата за да бидете сигурни дека сте во тек со какви било известувања или потсетници.

Без делови за замена, без скриени трошоци

Без делови за замена, без скриени трошоци

Philips Lumea е комплетно решение кое доаѓа подготвено за работа, директно надвор од кутијата. Не се потребни касети или гелови за полнење.

 

Просечен резултат на нозете: 78%, по 12 третмани, објективна студија на 48 жени во Холандија и Австрија

* До 92% намалување на косата по 3 третмани при следење на распоредот за третман, мерено на нозете, индивидуалните резултати може да варираат

* * При следење на распоредот на лекување

* * * Студија спроведена во Холандија и Австрија, 46 жени, по 3 третмани на пазуви, бикини, нозе, по 2 третмани на лице

Технички спецификации

 • Технички спецификации. прилози

  Додаток за третман на тело
  • Големина на прозорец: 4,1 cm2
  • Облик: Конвексен закривен
  • Прилагоден третман за тело
  Додаток за третман на лице
  • Големина на прозорец: 2 cm2, дополнителен филтер
  • Облик: рамен
  • Прилагоден третман за лице
 • Моќност

  Напон
  100-240 В
 • Сервис

  Гаранција
  2 години глобална гаранција + 1 дополнителна година гаранција при регистрација на производот во рок од 90 дена
 • Технички спецификации

  Светилка со високи перформанси
  Испорачува 450.000 блесоци
 • Области за примена

  Области на телото
  • Оружје
  • Нозете
  • Стомакот
  Области на лицето
  • Брадата
  • Горна усна
  • Вилицата
  Чувствителни области
  • Пазувите
  • Бикини
 • Вклучени ставки

  Упатство за употреба
  Упатство за користење
  Складирање
  Луксузна торбичка
  Адаптер
  19,5 V / 4000 mA
 • Безбедносни и прилагодливи поставки

  Интегриран УВ филтер
  Ја заштитува кожата од УВ светлина
  5 поставки за светлосна енергија
  Прилагодлив на вашиот тип кожа
  Интегриран безбедносен систем
  Спречете ненамерно трепкање
  Сензор за тон на кожа
  Го открива тонот на вашата кожа
  Сензор SmartSkin
  Правилно поставување на барање
Тип на производ IPL
Бренд Philips
Број на додатоци 2
Намена За тело и лице
Број на нивоа на интензитет 5
Број на светлосни импулси 250000
Безжично работење Не
Сензор за нијанса на кожа Да
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!