text.skipToContent text.skipToNavigation

GORENJЕ DF6116E, телескопски вграден аспираторID MK-20074

GORENJЕ DF6116E, телескопски вграден аспираторID: MK-20074

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
6.790 ден

GORENJЕ DF6116E, телескопски вграден аспиратор  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 20.06.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
Вграден телескопски аспиратор Gorenje DF6116E

Вграден кујнски аспиратор, ширина 60 cm

•Контрола: Прекинувач
•Максимален проток на воздух во режим на извлекување: 400 m³/h
•Енергетска класа: E
• Димензии на апаратот (ШxВxД): 59,8 × 17,3 × 5 cm
•Материјал на куќиштето/декоративен оџак: нерѓосувачки челик
•Боја на куќиштето/декоративен оџак: сива
•Класа на ефикасност на осветлување: E
•Класа на ефикасност на филтрирање маснотии: E
•Класа на ефикасност на протокот на воздух: F
•Максимален проток на воздух при рециркулација: 316 m³ /h •Дијаметар на одводната цевка
: 12 cm работа, ниво 3: 400 m³/h • Број на нивоа на вентилација: 3 • Тип на сијалица: LED • Осветлување: 2 • Моќност на осветлување: 6 W • Филтер за маснотии: алуминиум филтер за маснотии • Јаглероден филтер како дополнителна опрема: 646780 • Број на мотор : 2 • Висина: 173 mm • Димензии на производот (wxd): 59,8 × 29,5 cm • Годишна потрошувачка на енергија: 163,4 kWh • Димензии на спакуваниот уред (wxhxd): 66 × 39. 22,5 cm • Тежина на апаратот: 8,3 kg •Бруто тежина на апаратот: 9,3 kg •Поврзана моќност: 250 W • Осигурувач: 10 A •LED осветлување *Поновите модели на аспиратори со LED осветлување обезбедуваат уште подобра видливост над плочата за готвење и нејзината околината. Вградените LED диоди се особено економични, во споредба со другите извори, тие обезбедуваат подобро осветлување со минимална потрошувачка на енергија, светлина поблиску до природната светлина, заедно со животен век кој е многукратно подолг. Така, поставувањето аспиратор со LED осветлување претставува важен и одличен естетски и многу функционален елемент на кујната. Аспиратор со рециркулација *Аспираторот со рециркулација исцрпува пареа и воздух контаминиран со мириси за готвење низ филтерот и го враќа чистиот воздух во кујната. Ако не е можно да се инсталираат издувни цевки, тогаш рециркулацијата на воздухот е алтернативна опција. Во овој случај, воздухот минува низ филтер за јаглен кој ја отстранува пареата од готвењето и мирисите, а чистиот воздух повторно се враќа во кујната. Кујнските аспиратори со рециркулација се лесни за монтирање и обично се користат во станови каде што поставувањето на издувните цевки е исклучително тешко. Јаглеродниот филтер треба да се заменува еднаш или двапати годишно, во зависност од тоа колку често се користи кујнскиот аспиратор.
Останато Број на филтри:2; Број на степени на вентилаторот:3; Управување:Преклопник, Механичко управување, Филтер за маснотии кој се мие; Јачина на моторот:250 W; Висина на турбината:17,3 cm; Пречник на одводното црево:12 cm; Број на мотори:2; Куќиште:Инокс; Димензии:59,8 × 29,5 cm; Ширина:598 mm; Халогенско осветлување:2 × 28 W, Копче за уклучување/исклучување на светлото
Тип на производ Аспиратор
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Боја Inox
Тип на аспиратор Вградена телескопска
Енергетска класа E
Потрошувачка на ел. енергија 163.4 kWh/annum
Бучавост (dB) 70 dB
Ниво на ефикасност на филтрирање на масти E
Ниво на ефикасност на осветлување E
Број на брзини 3
Проток на воздух при максимлна (регуларна) брзина 400 m3/h
Функција на време Не
Wifi поврзување Не
Висина 17.3 cm
Ширина 598 cm
Длабочина 29.5 cm
Нето тежина 8.3 kg
Бруто тежина 9.3 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!