text.skipToContent text.skipToNavigation

GORENJE BHI611AS интегриран аспираторID EK000375652

GORENJE BHI611AS интегриран аспираторID: EK000375652

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

11.490 ден

Цена
10.990 ден

Интегриран кујнски аспиратор Управување: Преклопник Максимална ...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
Интегриран кујнски аспиратор  Управување: Преклопник  Максимална бучавост: 71 dB(A)re1pW  Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 647 m³/h  Енергетска класа: C  Gorenje  Advanced линија  Димензии (ШxВxД): 52,4 × 25,2 × 28,9 cm
 
_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
 
_products/features/icon - Аспиратор со проточно функционирање

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
 
_products/features/icon - Ниво на бучава

Ниво на бучава

Поголема моќност со помалку бучава
Во денешните домови, кујната е централна просторија, па затоа повеќе внимание се посветува на нивото на бучава предизвикано од работата на кујнскиот аспиратор. Во последните неколку години, капацитетот на кујнските аспиратори значително се зголеми, така што ние користиме звучно изолирани материјали во повеќето кујнски аспиратори.
 
тип на производ Аспиратор
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Боја Inox
Тип на аспиратор Интегрирана
Енергетска класа C
Потрошувачка на електрична енергија 1144 kWh/annum
Бучавост (dB) 71 dB
број брзини 3
Проток на воздух при максимлна (регуларна) брзина 647 m3/h
Проток на воздух при минимална брзина 256 m3/h
Сигуносно исклучување Не
Wifi поврзување Не
Висина 252 cm
Ширина 524 cm
Длабочина 28.9 cm
Нето тежина 5.2 kg
Бруто тежина 6.4 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!