text.skipToContent text.skipToNavigation
GORENJE DK63CLI Аспиратор ClassicoIDEK000256931
Цена
13.790  ден
Технички карактеристики на GORENJE DK63CLI Classico Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Издувно и проточно Енергетска класа: D Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло / Алуминиум...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Технички карактеристики на GORENJE DK63CLI Classico Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Издувно и проточно Енергетска класа: D Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло / Алуминиум и стакло Енергетска класа на осветлувањето: A Енергетска класа на филтерот за маснотии: E Енергетска класа на проток на воздух: C Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 770 m³/h Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 378 m³/h Пречник на одводното црево: 15 cm Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 470 m³/h Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 640 m³/h Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 770 m³/h Механичко управување Управување: Копче Број на степени на вентилаторот: 3 Тип на осветлување: LED Копче за уклучување/исклучување на светлото Осветлување: 2 Моќност на осветлување: 10 W Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии Јаглен филтер: 443072 Филтер за маснотии кој се мие Број на мотори: 1 Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW Висина: 280 mm Минимална висина на декоративниот оџак: 530 mm Максимална висина на декоративниот оџак: 860 mm Годишна потрошувачка на енергија: 94 kWh Димензии (ШxВxД): 60 × 28 × 50 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70 × 63 × 46,5 cm Нето тежина на апаратот: 10,3 kg Бруто тежина на апаратот: 13,1 kg Приклучна моќ: 290 W Осигурувач: 10 A Код: 415129 EAN Код: 3838942912511

Тип на аспиратор Ѕидна
Енергетска класа D
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Аспиратор