text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje FH401CW Хоризонтален замрзнувачID EK000375305

Gorenje FH401CW Хоризонтален замрзнувачID: EK000375305

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

21.490 ден

Цена
20.990 ден

Gorenje FH401CW Хоризонтален замрзнувач Енергетска класа: A+ Поставување: Самостоен Димен...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 15.12.2023

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
  • Gorenje FH401CW Хоризонтален замрзнувач
  • Енергетска класа: A+
  • Поставување: Самостоен
  • Димензии (ШхВxД): 130 × 85 × 74 cm

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Метална врата

Шарка на вратата: Самозатварачка врата

Ногарки: 4

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 385 / 384 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 385 / 384 l

Капацитет на замрзнување: 20 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 54 h

Електронско управување

Рачно одмрзнување

Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура во замрзнувачот

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C)

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување на капакот

Простор за замрзнување: 2 корпи

Заклучување на вратата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,86 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 316 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 130 × 85 × 74 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 135 × 89 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 53 kg

Бруто тежина на апаратот: 56 kg

Приклучна моќ: 75 W

Осигурувач: 10 A

Код: 736384

EAN Код: 3838782429453

Карактеристики

_products/features/icon - FreezeProtect -15°C

FreezeProtect -15°C

Оптимални перформанси дури и при ниски температури
Големиот студ веќе не претставува проблем бидејќи овој замрзнувач ќе работи совршено дури и при ниски температури до -15°C, што го прави совршен избор за гаражи и подруми.
 
_products/features/icon - Издржливи тркала

Издржливи тркала

Едноставно поместување
Четирите издржливи тркала во комбинација со пригодните странични рачки овозможуваат лесно движење на замрзнувачот.
 
_products/features/icon - Скриен кондензатор

Скриен кондензатор

Лесно чистење и тивко работење
Со иновативно поставената единица на кондензаторот помеѓу ѕидот на апаратот и изолационата пена, замрзнувачот може да се постави многу поблиску до ѕидот. Уште поважно, ова спречува кондензација, го прави чистењето многу полесно и обезбедува потивко работење.
 
 
 

Заклучување

Безбедно складирање
Некои модели имаат брави, што е погодно ако замрзнувачот е инсталиран надвор од станбената единица.
 

FastFreeze

Брзо замрзнување
Функцијата FastFreeze овозможува замрзнување на храната на -24°C за да се зачуваат што повеќе хранливи материи во храната. По 48 часа, функцијата се исклучува автоматски и замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.
тип на производ Замрзнувачи
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Енергетска класа F
Поставување на производот Самостоечки
Тип на замрзнувач Хоризонтален
Вкупен волумен 384 l
Капацитет на замрзнување (kg/24h) 18.1 kg/24h
Потрошувачка на електрична енергија 323 kWh/annum
Бучавост (dB) 39 dB
Климатска класа SN-N-ST-T
Одмрзнување на замрзнувачот Ručno
No Frost Не
Број на фиоки/садови 2
Време на чување во случај на прекин на струја 41 h
Осветлување на внатрешноста Да
Брзо замрзнување Да
Промена на насоката на отварање на вратата Не
Индикатор на отворени врати Bez zvučnog i svjetlosnog signala
Висина 85 cm
Ширина 130 cm
Длабочина 74 cm
Нето тежина 53 kg
Бруто тежина 56 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!