text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
GORENJE Classico 5 во 1 IDEK000268347
Цена
92.000  ден
GORENJE Classico Collection 5 во 1.

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 30.09.2020

GORENJE Classico Collection 5 во 1.

Технички карактеристики на GORENJE NRK621CLI Самостоен комбиниран фрижидер ClassicoЕнергетска класа: A+ Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 64 cm Врата: Метална врата Боја: Слонова коска Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm Климатска класа: N, ST, T 1 компресор Вкупен бруто/нето капацитет: 363 / 339 l Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 265 / 254 l Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј Аларм за отворена врата Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал NoFrost Plus IonAir со Multiflow 360° функција CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење) Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze) ЛЕД осветлување на кровот 5 стаклени полици Држач за шишиња Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач Полици на вратата на ладилникот: 3 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење FreshZone фиока XXL SpaceBox фиока Простор за замрзнување: 3 фиоки 2 стаклени полици Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,85 kWh Бучност: 42 dB(A)re1pW Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 64 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 206 × 75 cm Нето тежина на апаратот: 72 kg Бруто тежина на апаратот: 75,5 kg Приклучна моќ: 120 W Осигурувач: 10 A Код: 467067 EAN Код: 3838942078316

Технички карактеристики на GORENJE DK63CLI Classico Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Издувно и проточно Енергетска класа: D Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло / Алуминиум и стакло Енергетска класа на осветлувањето: A Енергетска класа на филтерот за маснотии: E Енергетска класа на проток на воздух: C Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 770 m³/h Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 378 m³/h Пречник на одводното црево: 15 cm Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 470 m³/h Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 640 m³/h Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 770 m³/h Механичко управување Управување: Копче Број на степени на вентилаторот: 3 Тип на осветлување: LED Копче за уклучување/исклучување на светлото Осветлување: 2 Моќност на осветлување: 10 W Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии Јаглен филтер: 443072 Филтер за маснотии кој се мие Број на мотори: 1 Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW Висина: 280 mm Минимална висина на декоративниот оџак: 530 mm Максимална висина на декоративниот оџак: 860 mm Годишна потрошувачка на енергија: 94 kWh Димензии (ШxВxД): 60 × 28 × 50 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70 × 63 × 46,5 cm Нето тежина на апаратот: 10,3 kg Бруто тежина на апаратот: 13,1 kg Приклучна моќ: 290 W Осигурувач: 10 A Код: 415129 EAN Код: 3838942912511

Технички карактеристики на GORENJE BO7530CLI Вградна рерна ClassicoЕнергетска класа: А Боја: Слонова коска Боја на рачката: Боја на рачката златна Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал Употреблив волумен на рерната: 71 l Мултифункционална рерна (BigSpace) - 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize) Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm² Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната Совршен грил (PerfectGrill) Механичко управување Облик на копчињата: Ергономски копчиња Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј Начини на загревање: Долен и горен грејач Горен и долен грејач со вентилатор Инфра грејач Инфра грејач со вентилатор Долен грејач со вентилатор Мал инфра грејач Oдмрзнување (Defrost) Чистење со AquaClean функција Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm) Класична шарка на вратата Осветлување 1 длабока емајлирана тава за печење 1 плитка емајлирана тава за печење Решетка на рерната 1x жичани водилки Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување Динамичко ладење на рерната (DC DynamicCooking) Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor) Чистење со AquaClean функција Силвермат-емајл (SilverMatte) Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална) Моќност на инфра грејачот: 2.700 W Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 69,1 × 68 cm Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 58,3-60 × 55 cm Нето тежина на апаратот: 29,9 kg Бруто тежина на апаратот: 34,2 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W Приклучна моќ: 2.700 W Код: 732969 EAN Код: 3838782322112

Технички карактеристики на GORENJE EC642CLI Стаклокерамичка плоча Classico:Слонова коска Рамка на плочата 3 HiLight грејни зони + 1 HiLight двојна грејна зона лево напред: Круг 12/21 cm, 0.8/2.2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW, лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW, десно назад: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW Сигнализација на преостаната топлина Димензии (ШxВxД): 59,5 × 9,2 × 51 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 71,5 × 14,5 × 64 cm Мерки за вградување: 56 × 7 × 49 cm Нето тежина на апаратот: 7,7 kg Бруто тежина на апаратот: 8,2 kg Приклучна моќ: 6.400 W Код: 730791 EAN Код: 3838782120947

Технички карактеристики на GORENJE BM235CLI Микробранова печка: Боја: Слонова коска, Лакирана,Врата: Стакло, Материјал на челната плоча: Лакирана, Начин на отварање на вратата: Рачка, Отвoрање на врата: Лево, Волумен: 23 l, SuperSize површина за печење, Нивоа на моќност на микробрановата печка: 5, Максимална моќност на микробрановата: 800 W, Број на инфра греjачи: 1, Јачина на инфра грејачот (грил): 1.100 W, Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT), Механичко управување, Начин на управување: Копче, Часовен опсег (min): 30 min, Начини на загревање:, Скара, Микробранова печка, Број на комбинирани опции на загревање: 3, Број на програми со грил: 1, Комбинирано, греење: Микробранови + грил. Временско, Сигурносен прекинувач, Ротирачка решетка за скара, Начин на загревање: Кварцно, Димензии (ШxВxД): 59,2 × 39 × 34,6 cm, Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,6 × 46 × 40,3 cm, Мерки за вградување: 56,6 × 36,5 × 55 cm, Нето тежина на апаратот: 15,5 kg, Бруто тежина на апаратот: 17,5 kg, Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W, Приклучна моќ: 1.280 W, Осигурувач: 10 A, Код: 567143, EAN Код: 3838942142796.

 

Капацитет на ладење 363 l
Начин на ладење No Frost
Тип на производ Комибиниран ладилник
Висина 200 cm
Поставување на производот Самостоечки
Ширина 60 cm
Енергетска класа А+
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Ладилници