text.skipToContent text.skipToNavigation
GORENJE ORB152RD Самостоен ладилникIDEK000266933
Цена
33.990  ден
Технички карактеристики на GORENJE ORB152RD Самостоен ладилник: Енергетска класа: A++ Димензии (ШxВxД): 60 × 154 × 66,9 cm Врата: Пластична Боја: Огнено црвена Отвoрање на врата: Десно отворање...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Технички карактеристики на GORENJE ORB152RD Самостоен ладилник: Енергетска класа: A++ Димензии (ШxВxД): 60 × 154 × 66,9 cm Врата: Пластична Боја: Огнено црвена Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата Климатска класа: SN, N, ST, T 1 компресор Вкупен бруто/нето капацитет: 260 / 254 l Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 235 / 229 l Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 25 / 25 l Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h Механичко управување CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста IonAir со DynamiCooling Внатрешно ЛЕД осветлување 4 стаклени полици Држач за шишиња Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач Полици на вратата на ладилникот: 3 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење FreshZone фиока Простор за замрзнување: 1 врата Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,51 kWh Бучност: 40 dB(A)re1pW Димензии (ШxВxД): 60 × 154 × 66,9 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 160 × 77 cm Нето тежина на апаратот: 57 kg Бруто тежина на апаратот: 60,5 kg Приклучна моќ: 80 W Осигурувач: 10 A Код: 515781 EAN Код: 3838942078866

Капацитет на ладење 260 l
Начин на ладење Low Frost
Тип на производ Ладилник
Висина 154 cm
Поставување на производот Самостоечки
Ширина 60 cm
Енергетска класа А++
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Ладилници