text.skipToContent text.skipToNavigation

Favorit F45-Y15N Машина за садовиID EK000525610

Favorit F45-Y15N Машина за садовиID: EK000525610

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS CLUB картичките! Дознај повеќе овде!

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

18.999 ден

Цена
14.299 ден

-5% попуст со Diners Club!

МАШИНА ЗА МИЕЊЕ САДОВИ F45 – Y15N  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 26.04.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

МАШИНА ЗА МИЕЊЕ САДОВИ F45 – Y15N

 

Спецификации

ДИМЕНЗИИ

В/Ш/Д 85/44,8/59,8

МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ

10 СЕТА САДОВИ

ПРОГРАМИ

6

БРЗ ПРОГРАМ

30 MIN. НА 40 °C

КОПЧЕ ЗА ПОЛОВИЧНО (1/2) ПОЛНЕЊЕ

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

E

КЛАСА НА СУШЕЊЕ

А

БУЧАВОСТ ПРИ РАБОТА

57 DB

ОДЛОЖЕН СТАРТ

3, 6 И 9 ЧАСА

ЕДЕН ЦИКЛУС

3,8 L ДО 11 L ВОДА СООДВЕТНО НА ПРОГРАМАТА

ТРАЕЊЕ НА ПРОГРАМА (ECO - ПРОГРАМА)

198 МИН.

ЕНЕРГЕТСКА ПОТРОШУВАЧКА (ECO - ПРОГРАМА)

0,73 KWH

ЕНЕРГЕТСКА ПОТРОШУВАЧКА (ГОДИШНО)

211 KWH

ЗАШТИТА ОД ПОПЛАВА

√  

СКРИЕН ГРЕАЧ

√  

ЗАШТИТА НА ГРЕАЧОТ

√  

МЕТАЛЕН ФИЛТЕР

√  

БОЈА

БЕЛА

ON/OFF КОПЧЕ

√  

СТАРТ/ПАУЗА КОПЧЕ

√  

ИНДИКАТОРИ ЗА ФУНКЦИЈАТА МИЕЊЕ

ИНДИКАТОР ЗА НЕДОСТАТОК НА СОЛ

√  

ИНДИКАТОР ЗА НЕДОСТАТОК НА СЈАЈ

√  

"

Тип на производ Машини за миење садови
Бренд Favorit
Гаранција 5 год.
Енергетска класа E
Поставување на производот Самостоечки
Potrošnja električne energije na 100 ciklusa 211 kWh
Потрошувачка на вода (за 1 циклус) 3.8 l
Бучавост (dB) 57 dB
Капацитет (број сетови на садови) 10
Број на програми 6
Брз проглрам Да
Еко програм Да
Автоматски програм Не
Интензивен програм Да
Поле за полнење Не
Одложен почеток на работа Да
Звучен сигнал за крај со работење Да
Автоматско отварање на врата Не
Индикатор средство за перење (сјај) Да
Индикатор за сол Да
Aquastop Да
Детска сигурносна заштита Не
Wifi поврзување Не
Висина 85 cm
Ширина 44.8 cm
Длабочина 59.8 cm
Нето тежина 35.1 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!