text.skipToContent text.skipToNavigation
GORENJE WE723 Машина за перење + GORENJE SIH2200PS Пегла на пареаIDEK000211238
22.740  ден
Цена
18.990  ден
GORENJE WE723 Машина за перење + GORENJE SIH2200PS пегла на пареа. Технички карактеристики на GORENJE WE723 Машина за перење: Енергетска класа: A+++ Боја: Бела WaveActive барабан Број на вртежи ...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 13.07.2020

GORENJE WE723 Машина за перење + GORENJE SIH2200PS пегла на пареа. Технички карактеристики на GORENJE WE723 Машина за перење: Енергетска класа: A+++ Боја: Бела WaveActive барабан Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Капацитет за перење: 7 kg Волумен на барабанот: 54 l Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј Одложен почеток на перење (24 часа) Едноставно користење Персонализирани подесувања на сите програми 16 програми Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / SportWash програма / Брзо 20' минути / DownWear Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare Режими на перење Звучен сигнал Програма за самочистење (SterilTub) Нежно затворање на вратата Нормално тивко работење Заклучување - заштита за деца (CDP) Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW Ниво на бучност при центрифугирање: 74 dB(A)re1pW Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm Нето тежина на апаратот: 69,5 kg Бруто тежина на апаратот: 70,7 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W Приклучна моќ: 2.000 W Осигурувач: 10 A Код: 729384. Технички карактеристики на GORENJE SIH2200PS пегла на пареа: Моќност на грејачот: 2.200 W Ultra Steel (Инокс) Систем против создавање на бигор Систем против прокапување Функција самочистење Вертикално пеглање за осетливи алишта Можност за суво пеглање Аналогно Постојана пареа: 22 g/min Ударна пареа: 60 g/min Функција прскање Простор за сместување на кабелот Долевање на вода во текот на пеглањето Практичен, широк отвор со капак Сад за дозирање вода Гумени ногарки за стабилност Автоматско исклучување за дополнителна сигурност Волумен на резервоарот за вода: 0,35 l Должина на приклучен кабел: 2 m Димензии (ШxВxД): 31,1 × 16,3 × 12,3 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 31,3 × 16,5 × 12,5 cm Нето тежина на апаратот: 1,1 kg Бруто тежина на апаратот: 1,4 kg Приклучна моќ: 2.200 W Код: 443179

Број на вртежи 1400 okr/min
Длабочина на машината за перење Стандардна
Капацитет на перење 7 kg
Полнење Предно
Енергетска класа A+++
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Машини за перење алишта